Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwnbiw@umk.pl
obrazek nr 1 obrazek nr 2 obrazek nr 3

Galeria Ogrodu Dydaktycznego Zaplecza Hodowlanego WNBiW

18 Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Karol Fiedorek

Dnia 21 kwietnia 2018 roku, w ramach 18 edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w ogrodzie Zaplecza Hodowlanego WBiOŚ odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży pt.: Budujemy dom dla owadów zapylających.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, jaką ważną rolę pełnią w przyrodzie i życiu człowieka owady zapylające, oraz dlaczego i jak należy je chronić. Urządzali też dom dla owadów mając do dyspozycji różne materiały, takie jak: naturalne pieńki z wywierconymi otworami, trzcinę, gałązki, szyszki, siano, mech, korę, glinę, piasek, a także cegły dziurawki i doniczki ceramiczne całe i potłuczone.

Uczestnicy warsztatów uczyli się też rozpoznawania gatunków owadów pożytecznych na przykładzie osobników akurat napotkanych w ogrodzie, a także z pomocą kolorowych tablic i atlasów. Natomiast na rabacie, obok domu dla owadów, posadzili i posiali rośliny nektarodajne i pyłkodajne: melisę i tymianek. Poznali też inne gatunki roślin znajdujące się w ogrodzie, których kwiaty dostarczają owadom pokarmu w postaci nektaru i pyłku.

Warsztaty zostały zorganizowane i poprowadzone przez dr Katarzynę Piątkowską i dr Przemysława Grodzickiego z Zakładu Fizjologii Zwierząt WBiOŚ oraz mgr Karola Fiedorka z Katedry Geobotaniki i Planowania Krajobrazu WBiOŚ.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

 [fot. Karol Fiedorek] [fot. Karol Fiedorek] [fot. Karol Fiedorek] [fot. Karol Fiedorek] [fot. Karol Fiedorek] [fot. Karol Fiedorek] [fot. Karol Fiedorek] [fot. Karol Fiedorek] [fot. Karol Fiedorek] [fot. Przemysław Grodzicki] [fot. Przemysław Grodzicki] [fot. Przemysław Grodzicki] [fot. Przemysław Grodzicki] [fot. Karol Fiedorek] [fot. Przemysław Grodzicki]