Noc Biologów

fot. Andrzej Romański

Dnia 9 stycznia 2015 roku zorganizowano na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska kolejną edycję Nocy Biologów.

Wydarzenie to umożliwiło dzieciom i młodzieży szkolnej, a także wszystkim zainteresowanym, odwiedzenie nowoczesnych laboratoriów, zapoznanie się z tematyką badawczą realizowaną przez pracowników naukowych wydziału, wysłuchanie ciekawych wykładów oraz uczestniczenie w pokazach i w zajęciach warsztatowych.

Odbyło się też nocne zwiedzanie szklarni wydziału, gdzie zaprezentowano gatunki roślin tropikalnych i subtropikalnych, z których produktami mamy do czynienia w życiu codziennym (owoce, przyprawy, używki, lekarstwa, włókna) i inne – niektóre grupy ozdobnych, sukulenty. Można było się dowiedzieć m. in. o ich pochodzeniu, historii uprawy, obecnym znaczeniu gospodarczym, a także o ich wymaganiach i możliwościach uprawy w mieszkaniu i szkole.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.