Gimnazjaliści ZS UMK GiLA odwiedzili szklarnie

W czwartek, 11.02.2016 roku, szklarnie naszego wydziału odwiedzili uczniowie 1 klasy gimnazjum Zespołu Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickiego.

Uczniowie mieli okazję spotkać gatunki roślin znane z uprawy domowej, jak również okazy rzadkie, widywane jedynie w uprawach kolekcjonerskich i Ogrodach Botanicznych. Zajęcia umożliwiły uczniom nawiązanie bezpośredniego kontaktu z eksponowanymi roślinami. A doświadczenia płynące z obserwacji i angażowania różnych zmysłów, pozwoliły na lepsze niż tylko z za ławy szkolnej, poznawanie otaczającego świata przyrody.
Największym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja sukulentów, kwitnąca lipka afrykańska, pachnące jaśminy i owocujące cytrusy.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.