obrazek nr 1 obrazek nr 2 obrazek nr 3

Galeria Ogrodu Dydaktycznego Zaplecza Hodowlanego WNBiW

Dzień Otwarty na WBiOŚ

Zdjęcie ilustracyjne

Dnia 30 września 2015 roku, Dzień Otwarty na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska umożliwił młodzieży szkolnej uczestniczenie w ciekawych wykładach i zajęciach.

Uczniowie mieli dostęp do laboratoriów i zapoznawali się z interesującymi zagadnieniami dotyczącymi np. zoologii, botaniki, mikrobiologii, fizjologii, ekologii, cytologii czy genetyki.
W dniu tym uczniowie zwiedzali razem z przewodnikami muzeum przyrodnicze oraz ogród botaniczny wydziału.
Podczas zajęć w  szklarniach oglądano, liczącą około 800 gatunków i odmian kolekcję roślin tropikalnych. Przewodnicy przekazali też wiele  informacji na temat roślin uprawianych w ogrodzie  w celach edukacyjno-ekspozycyjnych oraz doświadczalnych.

pozostałe wiadomości

[fot. Karol Fiedorek]  [fot. Karol Fiedorek]  [fot. Karol Fiedorek]  [fot. Karol Fiedorek]  [fot. Karol Fiedorek]  [fot. Karol Fiedorek]  [fot. Karol Fiedorek]  [fot. Karol Fiedorek]  [fot. Karol Fiedorek]  [fot. Karol Fiedorek]  [fot. Karol Fiedorek]  [fot. Karol Fiedorek]