Dzień Otwarty na WBiOŚ

Dnia 30 września 2015 roku, Dzień Otwarty na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska umożliwił młodzieży szkolnej uczestniczenie w ciekawych wykładach i zajęciach.

Uczniowie mieli dostęp do laboratoriów i zapoznawali się z interesującymi zagadnieniami dotyczącymi np. zoologii, botaniki, mikrobiologii, fizjologii, ekologii, cytologii czy genetyki.
W dniu tym uczniowie zwiedzali razem z przewodnikami muzeum przyrodnicze oraz ogród botaniczny wydziału.
Podczas zajęć w  szklarniach oglądano, liczącą około 800 gatunków i odmian kolekcję roślin tropikalnych. Przewodnicy przekazali też wiele  informacji na temat roślin uprawianych w ogrodzie  w celach edukacyjno-ekspozycyjnych oraz doświadczalnych.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.