Kultury in vitro w ogrodzie

Carlina acaulis w hodowli in vitro

Dnia 27 marca 2019 roku studenci II roku na kierunku biotechnologia odbyli zajęcia w ogrodzie w ramach przedmiotu pn. „Hodowle in vitro roślin użytkowych”.

Podczas zajęć, Pani dr hab. Alina Trejgell, prof. UMK zaprezentowała rośliny użytkowe oraz uprawy polowe roślin zagrożonych wyhodowanych w laboratorium metodą in vitro.

W Ogrodzie Zaplecza Hodowlanego naszego wydziału zostały poddane aklimatyzacji gatunki roślin zagrożonych i wyhodowanych metodą in vitro. Badaniom i uprawie polowej w warunkach zbliżonych do naturalnych zostały poddane takie gatunki jak: Carlina acaulis L., Taraxacum pieninicum Pawł., Senecio macrophyllus M. Bieb., Cirsium pannonicum Link, Inula germanica L., Leontopodium nivale subsp. alpinum (Cass.) Greuter.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.