Warsztaty dla Seniorów

fot. Karol Fiedorek

W dniach 25 października i 8 listopada 2019 roku w Ogrodzie Zaplecza Hodowlanego Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych odbyły się warsztaty dla seniorów w ramach projektu pt. „Biologia dla Seniorów”.

Projekt pt. „Biologia dla Seniorów” realizowany jest przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu i Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach konkursu pt. „Trzecia Misja Uczelni”.

W Ogrodzie Zaplecza Hodowlanego odbywają się zajęcia według programu dla modułu 2 pt. „Ogród moja pasja”. Podczas warsztatów pt. „Ogrodowe fascynacje na ścieżce dydaktycznej – Przygoda z Botaniką, seniorzy, spacerując nowo powstałą ścieżką dydaktyczną, zwiedzali kolejno poszczególne kwatery ogrodu podzielone na rabaty z roślinami ozdobnymi, górskimi, leczniczymi i uporządkowanymi według przynależności systematycznej. W szklarni seniorzy założyli własne uprawy w doniczce. Posiali trawę cytrynową i sadzonkowali kawę arabską.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.