Fascynujacy Dzień Roślin 2021

fot. Karol Fiedorek

W dniu 20 maja 2021 na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przeprowadzono szóstą edycję międzynarodowej akcji „Fascynujący Dzień Roślin’’ 2021 (FoPD 2021), odbywającej się pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (European Plant Science Organisation – EPSO).

Tym razem, z powodu pandemii COVID-19, w Ogrodzie Dydaktycznym nie odbyły się zajęcia w sposób tradycyjny, natomiast została udostępniona galeria zdjęć pt.: "Rajska podróż z tropikalną florą różnych zakątków świata."

Uczestnicy wirtualnej podróży mogli zobaczyć ciekawe tropikalne gatunki roślin zgromadzone w Ogrodowych szklarniach. Prezentacja z wykorzystaniem fotografii umożliwiła na zestawienie razem roślin z różnych rejonów świata i takich które kwitną bądź owocują w odmiennych porach roku.

Link do galerii:

https://www.biol.umk.pl/panel/wp-content/uploads/Dzien-Roslin2021.pdf   (Autor zdjęć: Karol Fiedorek)