Licealiści II LO z Malborka z wizytą na wydziale.

fot. Karol Fiedorek

Dnia 24 marca 2022 roku, uczniowie klasy 1 i 2 o profilu biomedycznym z II LO w Malborku, uczestniczyli w zajęciach odbywających się w szklarniach i laboratoriach WNBiW.

W szklarniach odbył się pokaz tropikalnych gatunków roślin użytkowych: leczniczych, jadalnych i ozdobnych. Ponadto uczniowie poprzez obserwację wybranych okazów mogli lepiej zrozumieć i utrwalić swoje wiadomości dotyczące morfologicznych przekształceń liści, łodyg i korzeni.

W Katedrze Fizjologii Roślin i Biotechnologii uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat genów reporterowych u roślin, a także przygotowywali preparaty do obserwacji pod mikroskopem.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.