Instytut Biologii

Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwnbiw@umk.pl

Wystawa fotograficzna pt. „Makroświaty”

Zdjęcie ilustracyjne

dr hab. Adam Adamski, prof. UMK, Wystawa fotograficzna pt. „Makroświaty”

Zawodowo związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu już od czasu studiów. W latach 1991 – 2016 pracował na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi oraz Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, gdzie w okresie od 1997 do 2016 roku pełnił funkcję kierownika Muzeum Przyrodniczego. Obecnie prowadzi pracownię fotograficzną w Katedrze Konserwacji-Restauracji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. W swojej działalności stara się połączyć Naukę - doktorat z nauk biologicznych i Sztukę - habilitacja z dziedziny sztuk filmowych. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor kilkudziesięciu wystaw fotograficznych oraz współautor wielu zbiorowych. Od kilkunastu lat jest pomysłodawcą i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury”.

www.AdamAdamski.art 

Wystawa fotograficzna pt. „Makroświaty” przedstawia fotografie wykonane techniką makro. Motywami uwiecznionymi na zdjęciach są zarówno przedstawiciele świata ożywionego jak i elementy nieożywione. Możemy obejrzeć w znacznym powiększeniu np. powierzchnie skrzydła motyla, plechy porostów czy minerały.  Zaskakują bogactwem form, kształtów, barw ukrytych przed ludzkim spojrzeniem. Autor zaprasza do odkrywania nieznanych i tajemniczych motywów – żywej i martwej natury.

Prace eksponowane są w budynku "B" Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.