Instytut Biologii

Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwnbiw@umk.pl

Pięć z 15 projektów na całym UMK, które otrzymały finansowanie w ramach konkursów NCN, będzie realizowane na Naszym Wydziale.

Widok kampusu uniwersyteckiego pokrytego śniegiem z lotu ptaka
Łączna kwota grantów w ostatniej edycji konkusów NCN dla badaczy i badaczek z UMK to ponad 9 milionów złotych fot. fot. Andrzej Romański

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu zrealizowanych zostanie 15 projektów, które otrzymały finansowanie w kolejnej edycji konkursów Opus, Preludium i Polonez Bis Narodowego Centrum Nauki.

W konkursie Opus mogą wziąć udział badacze i badaczki na wszystkich etapach kariery naukowej, bez ograniczenia co do stopnia naukowego, wieku lub doświadczenia zawodowego. Wnioskujący o granty mogą otrzymać finansowanie na projekty badawcze trwające od 12 do 48 miesięcy. W 23. edycji konkursu na UMK wyróżnieni zostali:

Preludium wspiera rozwój młodych naukowców dzięki temu, że daje możliwość zdobycia doświadczenia w kierowaniu projektem osobom przed uzyskaniem stopnia doktora. Kierownik projektu w tym konkursie nie musi być nawet doktorantem. Badacze i badaczki mogą otrzymać w tym konkursie grant w wysokości 70, 140 lub 210 tys. zł na badania trwające odpowiednio 12, 24 lub 36 miesięcy. Wśród laureatów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znaleźli się:

Konkurs Polonez Bis jest przeznaczony dla naukowców z zagranicy, chcących rozwijać swoje badania w Polsce. Projekt trwa 24 miesiące. Na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu przyjadą:

Lista laureatów wszystkich konkursów

pozostałe wiadomości