Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwnbiw@umk.pl
obrazek nr 1 obrazek nr 2

Aktualności

Zdjęcie ilustracyjne

Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii 2022

Zapraszamy do artykułu o genetycznym Noblu.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Brązowy medal za ekofolię

"Innowacyjny (eco)materiał do zastosowania w rolnictwie i ogrodnictwie" - wynalazek dr Agnieszki Richert i dr hab. Grażyny B. Dąbrowskiej, prof. UMK z Katedry Genetyki Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych otrzymał brązowy medal podczas międzynarodowych targów "E-INNOVATE International Innovation Show 2022".

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Seminarium pn. „Więcej wiedzy na hektar, mniej chemii na hektar”

Uprzejmie zapraszamy na seminarium pn. „Więcej wiedzy na hektar, mniej chemii na hektar”, podczas którego przedstawione będą wyniki wstępnych badań nad biologicznymi rozwiązaniami dla rolnictwa.

Seminarium odbędzie się dnia 19 listopada 2021 r. w Toruniu, na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przy ul. Lwowskiej 1 w sali nr 173.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Kolejne nagrody za "eco-folie"

Złoty Medal oraz Nagrodę Specjalną otrzymał zespół naukowców z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK za wynalazek pt.: "Innowacyjny (eco)materiał do zastosowania w rolnictwie i ogrodnictwie" podczas międzynarodowych targów, w Innovation Week in Africa - IWA 2021 w Morocco.

 

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Najlepsza prezentacja mgr Wiktorii Koniecznej

W dniach 15-17 września 2021 roku, w Toruniu, odbyła się Międzynarodowa Konferencja: "Plant productivity and food safety: Soil science, Microbiology, Agricultural Genetics and Food quality". Mgr Wiktoria Konieczna otrzymała nagrodę za najlepszą prezentację ustną pt. "The expression of oat methallotioneins increases under osmotic stress".

GRATULUJEMY SUKCESU!

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Nagrody dla studentek: Darii Bejgrowicz i Małgorzaty Lemańskiej

W dniach 15-17 września 2021 roku, w Toruniu, odbyła się Międzynarodowa Konferencja: "Plant productivity and food safety: Soil science, Microbiology, Agricultural Genetics and Food quality". Studentki z Katedry Genetyki otrzymały nagrody za najlepsze postery.

GRATULUJEMY SUKCESÓW!

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

W stronę biologizacji rolnictwa

Zespół naukowy z Katedry Genetyki Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK realizuje badania na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego pn.: "Więcej wiedzy na hektar, mniej chemii na hektar - badania wstępne nad biologicznymi rozwiązaniami dla rolnictwa".

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Złoty medal na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG w Katowicach

 "Innowacyjny (eco)materiał do zastosowania w rolnictwie i ogrodnictwie" - wynalazek dr Agnieszki Richert i dr hab. Grażyny B. Dąbrowskiej, prof. UMK z Katedry Genetyki Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych otrzymał złoty medal podczas XIV Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG w Katowicach.

więcej informacji

Archiwum