Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwnbiw@umk.pl
obrazek nr 1 obrazek nr 2

Aktualności

Zdjęcie ilustracyjne

I miejsce na najlepszą pracę magisterską zajął Pan mgr Marcel Antoszewski

19 grudnia 2022 r. podczas posiedzenia Rady Dziekańskiej Pani dziekan profesor dr hab. Justyna Rogalska oraz prodziekan ds. studentów i organizacji kształcenia dr Edyta Adamska uroczyście wręczyły nagrody i wyróżnienia laureatkom i laureatom konkursu na najlepsze prace dyplomowe. Wśród laureatów pierwsze miejsce zajął Pan mgr Marcel Antoszewski, który wykonał pracę pod opieką dr hab. Grażyny Dąbrowskiej, prof. UMK.

Obecnie Pan Marcel prowadzi w Katedrze Genetyki badania do pracy doktorskiej.

GRATULUJEMY!

https://www.biol.umk.pl/wiadomosci/?id=28294

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Zespół Katedry Genetyki „Innowatorem UMK”

Podczas Regionalnego Forum Innowacji i Forum Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbyło się 8 listopada 2022 roku, w ramach konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw zespół badawczy Katedry Genetyki Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu pod kierunkiem dr hab. Grażyny Dąbrowskiej, prof. UMK, w składzie dr Agnieszka Mierek-Adamska, dr Milena Kulasek, mgr Sena Turkan i mgr Wiktoria Konieczna, otrzymał wyróżnienie - Nagrodę Specjalną Jego Magnificencji Rektora UMK „Innowator UMK” za rozwiązanie „Bio-otoczka nasienna i technologia jej wytwarzania”. Badania innowacyjne ukierunkowane na rozwiązania dla rolnictwa zespołu naukowego Katedry Genetyki po raz trzeci zostały docenione przez władze Uczelni.

Wynalazek stanowi otoczka nasienna opracowana dla rzepaku charakteryzująca się właściwościami antyfungistycznymi, co pozwala na ograniczenie stosowania chemicznych środków ochrony roślin. Badania w warunkach polowych wykazały, że stosowanie bio-otoczki zwiększa plonowania rzepaku o ponad 16 procent, przy ograniczonym o połowę nawożeniu mineralnym.

Gratulacje

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii 2022

Zapraszamy do artykułu o genetycznym Noblu.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Brązowy medal za ekofolię

"Innowacyjny (eco)materiał do zastosowania w rolnictwie i ogrodnictwie" - wynalazek dr Agnieszki Richert i dr hab. Grażyny B. Dąbrowskiej, prof. UMK z Katedry Genetyki Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych otrzymał brązowy medal podczas międzynarodowych targów "E-INNOVATE International Innovation Show 2022".

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Seminarium pn. „Więcej wiedzy na hektar, mniej chemii na hektar”

Uprzejmie zapraszamy na seminarium pn. „Więcej wiedzy na hektar, mniej chemii na hektar”, podczas którego przedstawione będą wyniki wstępnych badań nad biologicznymi rozwiązaniami dla rolnictwa.

Seminarium odbędzie się dnia 19 listopada 2021 r. w Toruniu, na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przy ul. Lwowskiej 1 w sali nr 173.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Kolejne nagrody za "eco-folie"

Złoty Medal oraz Nagrodę Specjalną otrzymał zespół naukowców z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK za wynalazek pt.: "Innowacyjny (eco)materiał do zastosowania w rolnictwie i ogrodnictwie" podczas międzynarodowych targów, w Innovation Week in Africa - IWA 2021 w Morocco.

 

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Najlepsza prezentacja mgr Wiktorii Koniecznej

W dniach 15-17 września 2021 roku, w Toruniu, odbyła się Międzynarodowa Konferencja: "Plant productivity and food safety: Soil science, Microbiology, Agricultural Genetics and Food quality". Mgr Wiktoria Konieczna otrzymała nagrodę za najlepszą prezentację ustną pt. "The expression of oat methallotioneins increases under osmotic stress".

GRATULUJEMY SUKCESU!

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Nagrody dla studentek: Darii Bejgrowicz i Małgorzaty Lemańskiej

W dniach 15-17 września 2021 roku, w Toruniu, odbyła się Międzynarodowa Konferencja: "Plant productivity and food safety: Soil science, Microbiology, Agricultural Genetics and Food quality". Studentki z Katedry Genetyki otrzymały nagrody za najlepsze postery.

GRATULUJEMY SUKCESÓW!

więcej informacji

Archiwum