Międzynarodowa Nagroda Eiffel we Francji

Nagroda Eiffel

Wynalazek naukowców z Zakładu Genetyki UMK został doceniony na 117. Międzynarodowych Targach Wynalazczości „Concours Lépine 2018” w Paryżu.

Wynalazek zespołu naukowców kierowany przez dr hab. Grażynę Dąbrowską (mgr Olga Narbutt i dr Justyna Boniecka) z Zakładu Genetyki, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK zdobył Międzynarodową Nagrodę Eiffel (medal), przyznawaną przez Francuską Federację Wynalazców na 117. Międzynarodowych Targach Wynalazczości Concours Lépine 2018 organizowanych w ramach Międzynarodowych Wielobranżowych Targów "Foire de Paris" - największego i najgłośniejszego wydarzenia wystawienniczego we Francji.
Nagrodzony wynalazek to ,,Sposób przygotowania materiału siewnego z użyciem biologicznego stymulatora". Został on zaprezentowany na targach i zgłoszony do konkursu w ramach realizowanego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK projektu pn. ,,KUBUS - Komercjalizacja Uniwersyteckich Badań i Usług" w Programie MNiSW ,,Inkubator Innowacyjności+".
Zespół opracował rozwiązanie dla rolnictwa, które zapewnia, poprawę żywotności i siły kiełkowania nasion, wyrównuje tempo i szybkość początkowych faz wzrostu roślin, co wpływa na wzrost wydajności z upraw i obniżenie kosztów produkcji żywności.

Film promocyjny "Sposób przygotowania materiału siewnego z użyciem biologicznego stymulatora".