Wynalazcy na medal w USA

fot. Andrzej Romański

Srebrny medal na Międzynarodowym Festiwalu Wynalazków Silicon Valley (SVIIF 2018) w Santa Clara w USA za innowacyjne rozwiązanie stworzone przez dr hab. Grażynę Dąbrowską oraz dr Justynę Boniecką i mgr Olgę Narbutt.

Innowacyjne rozwiązania stworzone przez naukowców z UMK zostały docenione podczas Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley (SVIIF 2018) w Santa Clara w USA.

Srebrny medal targów otrzymał wynalazek zespołu naukowców kierowanego przez dr hab. Grażynę Dąbrowską z Zakładu Genetyki Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK, w którego skład wchodzą również dr Justyna Boniecka i mgr Olga Narbutt. Nagrodzone rozwiązanie nosi nazwę "Sposób przygotowania materiału siewnego z użyciem biologicznego stymulatora”.

SVIIF 2018 stworzył doskonałą okazję dla ponad 200 wynalazców z 25 krajów, w tym z Polski, Korei Południowej, Kanady, Tajlandii, USA, Hongkongu, Niemiec, Turcji i Rosji, aby zaprezentować swoje wynalazki, innowacyjne projekty i technologie w różnych dziedzinach nauki i technologii.

Zaprezentowanie osiągnięć naukowców z UMK w konkursie zorganizowanym podczas Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley było możliwe dzięki wsparciu finansowemu z Projektu pn. „KUBUS- Komercjalizacja Uniwersyteckich Badań i Usług”, realizowanego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK w ramach Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inkubator Innowacyjności+”.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.