Wyróżnienie Stowarzyszenia Wynalazców Tajwańskich

fot. Andrzej Romański

Wynalazek "Sposób otrzymywania preparatu biologicznego przyspieszającego degradację tworzyw polimerowych” nagrodzony na Międzynarodowych Targach iENA w Norymberdze.

Międzynarodowe Targi iENA w Norymberdze (Niemcy) to prestiżowe spotkanie międzynarodowych wynalazców, gdzie już od siedemdziesięciu lat prezentowane są osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin. W trakcie jubileuszowego 70. spotkania „Pomysł, wynalazki, nowe produkty iENA 2018” zaprezentowano 800 wynalazków, z których jedynie 28 zostało nagrodzonych. Zespół naukowców z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska i Wydziału Chemii UMK kierowanym przez dr hab. Grażynę Dąbrowską z Zakładu Genetyki został po raz kolejny doceniony. Prezentowany wynalazek "Sposób otrzymywania preparatu biologicznego przyspieszającego degradację tworzyw polimerowych” otrzymał wyróżnienie specjalne Stowarzyszenia Wynalazców Tajwańskich.

Innowacyjny pomysł został zgłoszonych do konkursu w ramach realizowanego przez AIP  UMK projektu „KUBUS – Komercjalizacja Uniwersyteckich Badań i Usług” w Programie MNiSW „Inkubator innowacyjności +”.

Film promujący "Sposób przygotowania materiału siewnego z użyciem biologicznego stymulatora”.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.