Złoty medal z Paryża

fot. nadesłane

Targi Wynalazków Grand Prix Eiffel International w Paryżu.

W dniach 29 listopada do 1 grudnia 2018 r. Stowarzyszenie Europe France Inventors organizowało Targi Wynalazków Grand Prix Eiffel International w Paryżu. Jest to coroczne spotkanie wynalazców i inwestorów, którego celem jest dążenie do ciągłego rozwoju opatentowanych rozwiązań technicznych, a także „przywrócenie młodym ludziom poczucia innowacji". Podczas tegorocznego spotkania w Paryżu zaprezentowano 150 wynalazków z 14 krajów. Złotym medalem nagrodzono wynalazek: „Sposób otrzymywania biopreparatu przyspieszającego degradację tworzyw polimerowych” (P.427073), zespołu kierowanego przez dr. hab. Grażynę Dąbrowską (mgr Zuzanna Garstecka – Wydział BiOŚ oraz dr hab. Ewa Olewnik-Kruszkowska i Grażyna Szczepańska z Wydziału Chemii).

Film promocyjny: „Sposób otrzymywania preparatu biologicznego pochodzenia grzybicznego przyspieszający degradację tworzyw polimerowych oraz preparat biologiczny”