Nagroda z Tajwanu

fot. nadesłane

Zespół naukowców z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydziału Chemii kierowany przez dr hab. Grażynę Dąbrowską ponownie nagrodzony.

Wynalazek zespołu: dr hab. Grażyna Dąbrowska (kierownik), mgr Zuzanna Garstecka z Wydziału BiOŚ, dr hab. Ewa Olewnik-Kruszkowska i Grażyna Szczepańska z Wydziału Chemii, „Sposób otrzymywania biopreparatu przyspieszającego degradację tworzyw polimerowych” otrzymał srebrny medal podczas Targów Kaohsiung International Invention and Design EXPO organizowany przez Światowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej i Wynalazczości (WIIPA) w dniach 07-09 grudnia 2018 r.

W Kaohsiung (Tajwan) obecni byli przedstawiciele 21 krajów, prezentujący ponad 380 wynalazków. Każdy wynalazek był oceniany przez dwóch niezależnych ekspertów. Nagrodzone wynalazki mogą liczyć na szczególne zainteresowanie inwestorów, którzy licznie odwiedzają tego typu imprezy w poszukiwaniu interesujących projektów do wdrożenia.

Film promocyjny: „Sposób otrzymywania preparatu biologicznego pochodzenia grzybicznego przyspieszający degradację tworzyw polimerowych oraz preparat biologiczny”